0528 241 547 De Marke 4, 7933 RD Pesse
Stichting Keepersschool Noord is blij met Pesse als locatie.

Stichting KeepersSchool Noord is blij met Pesse als locatie ‘We groeien als kool’

De Stichting KeepersSchool Noord met Jacco de Laat als initiator, strijkt elke vrijdagavond op de velden van sv Pesse neer. Vijftig jongens en meisjes in de leeftijd van acht tot en met 27 jaar krijgen van twaalf trainers vakkundige keeperstraining. De keepersschool is uiterst populair en barst haast uit haar voegen. ,,We groeien als kool. Als we tien nieuwe trainers hebben gevonden, zitten we zo vol,” voorspelt De Laat.  

De Laat runde de keepersschool van 2010 tot 2017. Vanaf 2021 nam hij de school weer over en sinds anderhalf jaar is het een stichting met vijf bestuursleden, waaronder Albert Zilverberg uit Pesse. Voorheen verzorgde de keepersschool de opleiding op het veld van HZVV, maar sinds drie jaar is sv Pesse gastheer. ,,We zijn in Pesse met twaalf keepers begonnen en nu hebben we er vijftig. Vanavond doen er zes nieuwe keepers mee. Er komt ook een nieuw meisje kijken,” zegt De Laat voordat de training begint. ,,De deelnemers komen onder andere uit Groningen, Ter Apel, Steenwijk, Staphorst, Hoogezand, Hoogeveen, Koekange, Emmen en Pesse. Het is een groot succes en daar zijn we erg trots op”. De voorzitter keepte vroeger bij Vlissingen, dat vier jaar betaald voetbal speelde. ,,Ik zat vooral op de bank, ik ben nooit de eerste keeper geweest.” Daarna werkte hij bij de Frans Hoek opleiding, de KNVB en was hij keeperstrainer van MSC, Alcides, Staphorst en FC Meppel. Momenteel is hij keeperstrainer bij de dames van ON. Passie De passie spat van de keeperstrainers af tijdens de training, waarbij de deelnemers met een enorme gedrevenheid de oefeningen uitvoeren. ,,Ons doel is het opleiden en trainen van voetbalkeepers en keeperstrainers, het bieden van faciliteiten, scholing, advisering en samenwerking met voetbalclubs om voetbalkeepers en trainers op het hoogst mogelijke niveau te brengen. Onze kernwaarden zijn vertrouwen, plezier, leren en innovatie. Ik ga vaak naar keepers van onze school kijken bij wedstrijden. Het mooiste is dat je verbeteringen ziet en als ze een wedstrijd beslissen, ben ik daar erg trots op.” In coronatijd stapte de keepersschool over naar sv Pesse en De Laat is lyrisch over de samenwerking met de voetbalclub. ,,Bij sv Pesse mag en kan alles. De club stelt zelfs materiaal beschikbaar, waar maak je dat mee? Het is een warme club en we hebben dan ook geen enkele reden uit Pesse weg te gaan. Het is ook een groot voordeel dat het dorp super centraal ligt.” Graskeeper De 26-jarige doelman van sv Pesse, Ruben Waninge, volgt al anderhalf jaar de keepersopleiding in zijn woonplaats en hij is blij dat hij er ooit mee begonnen is. ,,Tot de E-junioren heb ik keeperstraining gehad,” zegt hij. ,,Daarna heb ik twee jaar bij vv Hoogeveen keeperstraining gehad, waarna de trainer vertrok. Daarna heb ik twee jaar geen specifieke keeperstraining gehad bij Pesse en dat kon ik duidelijk merken in de wedstrijden. Ik heb dat aangegeven bij het bestuur en zij adviseerden mij de opleiding bij Jacco te gaan volgen. Dat doe ik nu anderhalf jaar en ik merk dat ik een betere keeper ben geworden. Mijn handelingssnelheid en mijn timing zijn beter geworden. Ook in 1 op 1 situaties met een tegenstander ben ik beter geworden. Dat is een kwestie van blijven focussen op de bal. Ik leer de kneepjes van het keepersvak en ik vind het ook leuk om anderen te helpen. Doordat je plezier hebt gaat het ook gemakkelijker.” Jacco de Laat beaamt dat Ruben Waninge enorme stappen heeft gemaakt in zijn ontwikkeling als keeper. ,,Ik weet nog dat hij voor het eerst bij ons kwam. Als je hem nu ziet is dat een wereld van verschil. Op het gebied van balvastheid, beleving, concentratie en techniek is hij beter geworden. Hij is nu veel alerter, scherper en mentaal sterker. Ruben is sterk in 1 op 1 situaties, je moet dan alleen op de bal letten en dat vraagt scherpte. Als je ziet dat hij in die situaties nauwelijks te passeren is, geeft mij dat veel energie en daar word ik blij van.” Waninge laat weten dat hij nog een jaar doorgaat als keeper bij Pesse. ,,Dat zou zo maar mijn laatste seizoen als keeper kunnen zijn. Ik heb veel last van fysieke kwaaltjes. Ik train drie keer in de week, maar ik heb na afloop altijd wel ergens last van. Kunstgras helpt daarbij ook niet mee. Tot de senioren heb ik nooit op kunstgras gekeept, ik ben een echte graskeeper.” Waninge is van plan een stap in zijn sportcarrière te maken. ,,Ja, ik ga een scheidsrechtersopleiding volgen. Ik fluit al enige tijd wedstrijden en dat gaat me aardig af. Daar zou ik wel in verder willen. Daarnaast word ik volgend seizoen trainer bij KeepersSchool Noord.” Ambitie Na afloop van de intensieve training lopen de keepers en de trainers voldaan van het kunstgras. Enkele ouders vangen hun kind op. Monique Willems heeft het er voor over om elke vrijdag met haar 15-jarige zoon Marijn van Ter Apel naar Pesse en terug te rijden. ,,Hier wordt goede keeperstraining gegeven, waarbij aan alle facetten wordt gedacht,” zegt ze. ,,Bij de club doet iedere trainer het weer anders en lijkt het op het voorbereiden van een lesje. Bij de keepersschool zit er echt een doel achter. Mijn zoon keept nog maar drie jaar en zijn techniek en snelheid zijn beter geworden. Er wordt bijvoorbeeld goed aangeleerd hoe je een bal moet pakken. Ook op het mentale vlak is hij sterker geworden. Nu is keepen zijn passie.” Peter Mulder uit Hoogeveen is blij dat zijn dochter Vera zich drie jaar geleden meldde bij de keepersschool. ,,Vera speelt in Mo13 bij De Weide en krijgt daar ook keeperstraining,” vertelt hij. ,,In Pesse leert ze alles. Ze kijken goed naar elkaar en luisteren erg goed naar de trainers. Elke keeper die ambitie heeft moet hier naartoe gaan. Hier is geen enkele concurrentie en dat is belangrijk, want dat kan bij een club anders zijn.” Het succes van de keepersschool ligt ook aan het enthousiasme van de ouders, maar de schrijver van het boek ‘Alles voor nummer 1’, Jacco de Laat, noemt nog meer voorbeelden. ,,Je ziet de keepers steeds beter worden. Sommige deelnemers zijn nu zelf trainer. We hebben keepers afgeleverd die nu op een hoog niveau keepen en keepers die in het eerste elftal van hun club actief zijn. Het is super fijn om ze te kunnen helpen. Een keeper heeft een ander prestatieniveau dan de spelers, dat is zwaarder. Vroeger waren het eenlingen, maar nu zijn ze meer onderdeel van het team.”

Bij de foto: Doelman Ruben Waninge van sv Pesse vindt dat hij door de KeepersSchool Noord een betere keeper is geworden.      

Evt. streamers: ‘Ik ben een echte graskeeper’

 

   |   Deel op facebook      |   Deel op twitter

Door Reinier de Boer - 30 april, 2024
Volgende wedstrijd
Oranje Zwart 1
26 mei
14:00
vs
Pesse 1
3e klasse C
Team
G
W
G
V
PNT
1.
Raptim 1
Raptim 1
23
18
3
2
57
2.
Pesse 1
Pesse 1
23
13
7
3
46
3.
Ruinen 1
Ruinen 1
23
14
3
6
45
4.
vv Sweel 1
vv Sweel 1
23
13
5
5
44
5.
Beilen 1
Beilen 1
23
13
2
8
41
6.
HODO 1
HODO 1
23
11
2
10
35
7.
Wacker 1
Wacker 1
24
10
4
10
34
8.
VV Sleen 1
VV Sleen 1
23
8
4
11
28
9.
SVV'04 1
SVV'04 1
23
7
6
10
27
10.
Oranje Zwart 1
Oranje Zwart 1
23
5
7
11
22
11.
Ruinerwold 1
Ruinerwold 1
23
5
4
14
19
12.
Schoonebeek 1
Schoonebeek 1
23
3
4
16
13
13.
Dwingeloo 1
Dwingeloo 1
23
3
3
17
12
Hoofdsponsor