0528 241 547 De Marke 4, 7933 RD Pesse
Pesse lijdt ruime nederlaag tegen LSC 1890

Pesse lijdt ruime nederlaag tegen LSC 1890


Pesse - Na twee gelijke spelen is Pesse in het thuisduel met nummer drie LSC uit Sneek er niet in geslaagd de eerste overwinning van dit seizoen te laten noteren. De ploeg van trainer Harm Spijker verloor met 2-5 na een 1-2 ruststand. De zege kwam terecht bij de ploeg die daar het meest recht op had en het grootste deel van de vermakelijke wedstrijd het iets betere veldspel liet zien en effectiever was. 


 De ziekenboeg bij Pesse raakt aardig leeg en alleen Erwin Strijker, Marco de Vries en Dennis Moes waren nog niet inzetbaar. LSC ging voortvarend van start en nam direct het initiatief dat enkele kansjes opleverde. Pesse kreeg in het eerste kwartier één goede kans via Bennie van Dam, maar zijn schot ging rakelings naast. Dat LSC na een kwartier op vooorsprong kwam via Tarik Bourakba was niet onverdiend, want Pesse kwam te weinig aan voetballen toe. De 0-2 mag doelman Ruben Waninge zich aanrekenen, want hij kreeg een uittrap van doelman Jesse van Sermondt niet onder controle en verloor de bal aan Maarten Kingma. Hij beging een overtreding volgens arbiter Wigchers, waarna René Cnossen de strafschop in eerste instantie gekeerd zag door Waninge, maar in de rebound tekende Noël Wever alsnog de 0-2 aan. In de slotfase van het eerste bedrijf kwam Pesse beter in de wedstrijd en kreeg het ook kansen via Marco Hartman en Sander Hartman, die een vrije bal op de lat zag landen. Marco Hartman schoot in kansrijke positie rakelings naast. De 1-2 vlak voor rust was dan ook een beloning voor de goede fase van de thuisclub. Na een corner van Ezra Meijer kopte Sander Hartman in en tikte Jasper van Slooten de bal langs Van Sermondt. Na rust joeg Pesse op de gelijkmaker en gokten de gasten op snelle uitvallen, waarvan er na zes minuten al één benut werd door de trefzekere Tarik Bourakba. Tom Doldersum kon op links vrij opstomen, maar in plaats van zelf te schieten bood hij de meegekomen Bourakba een niet te missen kans. Die treffer kwam hard aan bij de gastheren. Pesse was daarna wel meer in balbezit, maar het kon aanvallend tegen een hechte Sneker defensie te weinig uitrichten. Tot het strafschopgebied combineerde Pesse goed, maar de eindpass ontbrak te vaak. Na een uur was het duel beslist door weer een counter en Bourakba scoorde zijn derde treffer. Noël Wever strandde eerst nog op doelman Waninge, maar in de rebound toonde Tarik Bourakba zich attent en schoof het leer in het verlaten doel. Kort daarna was er weer enige hoop voor Pesse toen Allard Westerdijk van het veld gestuurd werd, toen hij de doorgebroken Marco Hartman neerlegde. Een half uur speelde Pesse met een man meer, maar deed daar te weinig mee. De thuisploeg was wel meer in balbezit, maar de verdediging van de Snekers bleef vrij eenvoudig overeind. Marco Hartman was nog het dichtst bij een treffer na een slippertje van Van Sermondt, die de bal los liet, maar de inzet van de spits tikte Douwe Wim Terpstra van de doellijn. Ondanks de numerieke meerderheid moest Pesse zelfs nog een tegentreffer incasseren na een uitval. LSC maakte slim gebruik van de ontstane ruimte in de defensie van Pesse. Invaller Rik Jongsma kreeg alle vrijheid en legde breed op invaller Rens Zwaagstra, die geen moeite had Waninge te passeren. Het pleitte voor Pesse dat het bleef gaan voor een beter resultaat en werd daar vlak voor tijd voor beloond door een doelpunt van invaller Jorn de Vries. De thuisclub had kort daarna nog geluk dat Zwaagstra een niet te missen kans voor open doel toch miste. Pesse-trainer Harm Spijker sprak na afloop van een lastige wedstrijd tegen een kwalitatief sterkere tegenstander. ,,Ja, we kwamen na een 0-2 achterstand goed terug tot 1-2 en even hadden we het gevoel dat er meer in zat. Bij de 1-3, waar een geur van buitenspel aan hing, was het gespeeld. Pesse moest, maar kon onvoldoende en LSC was prima in de tegenstoot en counterde er op los naar de 2-5 eindstand.”   

 Pesse-LSC 1890 2-5 (1-2)   15. Tarik Bourakba 0-1, 24. Noël Wever 0-2 (strafschop), 41. Jasper van Slooten 1-2, 51. Tarik Bourakba 1-3, 61. Tarik Bourakba 1-4, 84. Rens Zwaagstra 1-5, 87. Jorn de Vries 2-5. 

Scheidsrechter: Wigchers. Geel: Zijda (LSC). Rood: 61. Westerdijk (LSC). Toeschouwers: 100. 

 Pesse: Waninge; van Dam, Prikken, Evenhuis, Casander (75. Kolen); van Wijk, Meijer (85. J. de Vries), S. Hartman, Veninga (75. Poeste): van Slooten (58. Steenbergen), M.


Verslag: Reinier de Boer

Foto: André Weima


Uitslag

Op 7 nov.
 om 14:00
2
Pesse 1
-
vs
5
LSC 1890 1   |   Deel op facebook      |   Deel op twitter

Door Reinier de Boer - 09 november, 2021
Volgende wedstrijd
3e klasse P
Team
G
W
G
V
PNT
1.
Beilen 1
Beilen 1
0
0
0
0
0
2.
EMMS 1
EMMS 1
0
0
0
0
0
3.
SC Erica 1
SC Erica 1
0
0
0
0
0
4.
HODO 1
HODO 1
0
0
0
0
0
5.
HOVC 1
HOVC 1
0
0
0
0
0
6.
Pesse 1
Pesse 1
0
0
0
0
0
7.
Ruinen 1
Ruinen 1
0
0
0
0
0
8.
VV Sleen 1
VV Sleen 1
0
0
0
0
0
9.
SVV'04 1
SVV'04 1
0
0
0
0
0
10.
vv Sweel 1
vv Sweel 1
0
0
0
0
0
11.
Titan 1
Titan 1
0
0
0
0
0
12.
Wacker 1
Wacker 1
0
0
0
0
0
Speelschema
Op het moment staan er geen wedstrijden gepland.
Hoofdsponsor