0528 241 547 De Marke 4, 7933 RD Pesse
Effectief Pesse wint oefenduel van Sweel

Effectief Pesse wint oefenduel van Sweel


Pesse - Pesse heeft in haar eerste oefenwedstrijd van 2022 een 4-2 overwinning geboekt op de nummer elf van de zondag 3e klasse D, Sweel uit Zweeloo. De zege kwam niet zonder slag of stoot tot stand, want er was veelal sprake van een gelijkopgaande strijd. In tegenstelling tot de gespeelde competitiewedstrijden toonde Pesse zich in dit oefenduel zeer effectief. Dat was het verschil met Sweel dat genoeg kansen kreeg, maar net niet koelbloedig genoeg was. 


De ploeg van trainer Harm Spijker kon nog niet compleet aantreden, want Bennie van Dam en Erwin Strijker waren geblesseerd. Strijker speelde zondag weer een wedstrijd in het tweede elftal en is op de weg terug. Bennie van Dam heeft knieproblemen. Spijker stuurde zijn gebruikelijke elftal de wei in, alleen was er een basisplaats voor A-junior Milan Kolen. Pesse begon goed tegen de derdeklasser, maar de defensie van de gasten gaf niet veel weg. Marco Hartman scoorde wel, maar zijn treffer werd wegens buitenspel afgekeurd door arbiter Van Driel. Toen de defensie van Sweel even opschoof, profiteerde de thuisclub direct optimaal. Marco de Vries stuurde Matthijs Veninga de diepte in, die doelman Jaap Haan verschalkte en de openingstreffer op zijn naam schreef. Sweel verstopte zich niet en zocht brutaal de aanval als dat mogelijk was. De gasten waren enkele keren dreigend, maar de eindpass was vaak het probleem. Dat was een groot verschil met Pesse dat haar tweede kans direct benutte. Matthijs Veninga zette vanaf links voor, Sander Hartman kopte het leer door, waarna het voor Marco Hartman een koud kunstje was de 2-0 aan te tekenen. Daarna was Sweel iets meer in balbezit en kreeg ook een paar goede kansen, maar de scherpte voor Ruben Waninge ontbrak. Pesse werd afgezien van de twee treffers nauwelijks meer gevaarlijk. Alleen vlak voor rust had Ezra Meijer de kans op 3-0, maar de voorzet van Sander Hartman kopte hij naast. Na rust kwamen Patrick Poeste, Jorn de Vries, Dennis Moes en Jasper van Slooten in de ploeg voor Sven Evenhuis, Nordin Prikken, Marco de Vries en Matthijs Veninga. De onfortuinlijke Jorn de Vries moest na tien minuten wegens een blessure al weer vervangen worden door Matthijs Veninga. Sweel joeg naar treffers en Pesse kneep er bij balbezit razendsnel tussenuit. Na een goede kans voor Sweel kreeg Pesse na een uur via spits Marco Hartman twee goede mogelijkheden bij uitvallen. De eerste keer schoot hij kansrijk naast en de tweede keer legde hij vanaf de achterlijn terug, maar ontbrak de afwerking. De wedstrijd speelde zich vaak af op de helft van Pesse en het was dan ook niet onverdiend dat Sweel de aansluitingstreffer scoorde. Spits Richard Speelman strafte onoplettendheid in de Pesser defensie koel af met een droge schuiver langs Waninge. Lang had Sweel echter geen plezier van de treffer, want nog geen zes minuten later vergrootte de thuisclub via een fraai uitgespeelde counter de marge weer naar twee. Patrick Poeste lobde over de laatste linie van Sweel en vervolgens lobde Marco Hartman de bal bekeken over de grabbelende doelman Haan in de touwen. Het pleitte voor Sweel dat het bleef aanvallen en het resultaat diende zich al snel aan. Stijn Jansen strafte slordig verdedigingswerk af, waardoor de spanning toch weer terug kwam. Sweel zette fanatiek aan en was zelfs dichtbij de gelijkmaker, maar een schot vloog maar rakelings naast. Aan de andere kant profiteerde Pesse bekwaam van de ontstane ruimte in de defensie van de gasten. Patrick Poeste lanceerde Jasper van Slooten, die doelman Haan passeerde en voor de beslissing zorgde. Toch moest Ruben Waninge in de absolute slotfase nog een inzet pareren. De toeschouwers waren in het eerste duel na de lockdown bijna nog getuige van een iconische wereldgoal. Na een voorzet van rechts kreeg Stijn Jansen de bal op zijn hak, a la oud-Twente speler Willy Carbo, maar het verschil was dat deze inzet de lat teisterde. Echt overtuigend was de zege van Pesse nog niet, maar Pesse-trainer Harm Spijker vond dat als eerste oefenwedstrijd zijn ploeg redelijk had gevoetbald. ,,In de eerste helft hebben we meer druk gezet op de helft van de tegenstander. Na rust was er iets meer positiespel, maar het is nog niet genoeg. Als we klaar willen zijn voor de eerstvolgende competitiewedstrijd tegen GAVC op 20 februari hebben we nog wat huiswerk.” 


Pesse-Sweel 4-2 (2-0) 12. Matthijs Veninga 1-0, 26. Marco Hartman 2-0, 71. Richard Speelman 2-1, 77. Marco Hartman 3-1, 82. Stijn Jansen 3-2, 86. Jasper van Slooten 4-2. 

Scheidsrechter: G. van Driel. 

Pesse: Waninge; Kolen, Prikken (46. Moes), Evenhuis (46. Poeste), Casander; M. de Vries (46. J. de Vries. 55. Veninga), van Wijk, Meijer; Veninga (46. Van Slooten), S. Hartman, M. Hartman.       

   |   Deel op facebook      |   Deel op twitter

Door Reinier de Boer - 01 februari, 2022
Volgende wedstrijd
3e klasse P
Team
G
W
G
V
PNT
1.
Beilen 1
Beilen 1
0
0
0
0
0
2.
EMMS 1
EMMS 1
0
0
0
0
0
3.
SC Erica 1
SC Erica 1
0
0
0
0
0
4.
HODO 1
HODO 1
0
0
0
0
0
5.
HOVC 1
HOVC 1
0
0
0
0
0
6.
Pesse 1
Pesse 1
0
0
0
0
0
7.
Ruinen 1
Ruinen 1
0
0
0
0
0
8.
VV Sleen 1
VV Sleen 1
0
0
0
0
0
9.
SVV'04 1
SVV'04 1
0
0
0
0
0
10.
vv Sweel 1
vv Sweel 1
0
0
0
0
0
11.
Titan 1
Titan 1
0
0
0
0
0
12.
Wacker 1
Wacker 1
0
0
0
0
0
Speelschema
Op het moment staan er geen wedstrijden gepland.
Hoofdsponsor