0528 241 547 De Marke 4, 7933 RD Pesse
SV Pesse (vr) stelt periode veilig

Pesse - Zaterdag 12 maart 2022. De dag dat de vrouwen 1 van SV Pesse de periode veilig kunnen stellen in de derde klasse L. Hiervoor zou echter wel SJO JVZ verslagen moeten worden, dat ook nog aanspraak kon maken op die felbegeerde periodetitel.


Eerste helft
Leidsman Waninge had nog maar koud het startsignaal gegeven of er werd al een grote kans gecreëerd door de groen/witte leeuwinnen uit Pesse. Tessa stuurde Rolinda met een steekpass de ruimte in achter de verdediging. Rolinda hield het hoofd koel en zette de score op 1-0 na twee minuten spelen. 


Vervolgens waren de verhoudingen op het veld aardig gelijk, maar was het Pesse dat toch meer aandrong om de kansen te creëren. In de tiende minuut zag Danitsja haar kans schoon om het van afstand te proberen. Haar inzet zag ze echter verdwijnen over het vijandig doel. Na 24 minuten spelen was het dan wel weer raak voor de meiden uit Pesse. Wederom werd Rolinda gelanceerd, maar ditmaal door Janke. Ook nu hield Rolinda het hoofd koel en zette de 2-0 op het scorebord zetten. 


Pesse liet zien waar zij toe in staat was en bleef makkelijk combineren en zat kort op haar tegenstander JVZ. Het was daarom voor JVZ ook moeilijk om onder die druk vandaan te voetballen. Kort voor Rust kon Pesse dan ook weer de opbouw van JVZ verstoren en was het Tessa die Robin Schonewille in kansrijke positie voor het doel zette. Robin zag haar kans en haalde vernietigend uit en zag de bal verdwijnen in het doel van JVZ en zette daarmee de score op 3-0 in het voordeel van Pesse. Kort daarna floot leidsman Waninge af voor de rust. 


Tweede helft
Na de welverdiende thee, was het wederom Pesse dat scherper aan de tweede helft begon. In de 50e minuut werd door Rosan een bal voorgegeven en bereikte daarmee Rolinda. Rolinda kon hiermee een hattrick op haar naam schrijven en verzaakte dus ook niet: 4-0 in het voordeel van Pesse. 


Vijf minuten later was het JVZ dat meer begon aan te dringen op de goal van sv Pesse. Met een steekpass werd de linksvoor van JVZ in kansrijke stelling gebracht. Keeper Susanne Hiemstra probeerde dit te doorzien door uit haar goal te komen. Echter was het de JVZ-speelster die nog net de bal over Susanne heen kon lepelen en raakte hierbij ook de keepster. JVZ zette hiermee de stand op 4-1, maar had ook - onbedoeld - keepster Susanne dusdanig geblesseerd dat zij niet meer de wedstrijd af kon maken. 


Het klokje sloeg 16:00 uur en weer was het JVZ dat aandrong. De inzet werd achter gelegenheidskeeper Mannie geschoten en bracht daarmee de spanning weer terug in de wedstrijd. Het was nu een dubbeltje op zijn kant, wist JVZ de 4-3 te scoren, dan was de kans groot dat er een spannende slotfase zou volgen. Maar ondanks de druk van JVZ, was het toch Pesse dat de wedstrijd in het slot gooide. Robin Schonewille kreeg de bal voor haar voeten, nadat Rolinda een vrije trap had genomen. De afvallende bal kwam bij Schonewille terecht en zij schoot de bal onhoudbaar in de touwen. Daarmee zette Schonewille de stand op 5-2 en was het verzet van JVZ daarmee gestagneerd. 


In het slot van de wedstrijd waren er nog een aantal kansen voor zowel JVZ als voor Pesse. Marlinde kwam nog één-op-één te staan met de keeper. Maar bij vertrek van Marlinde had zij buitenspel gestaan en zag zij haar goal afgekeurd worden. 


Na ruim 95 minuten spelen, mede door de blessurebehandeling, floot leidsman Waninge af en kon Pesse zich kronen tot periodekampioen van de eerste periode in het seizoen 21/22. Dit is door de vrouwen en begeleiding goed gevierd en de afsluiting van de dag vond plaats tot in de late uurtjes. 


Ook waren er weer veel supporters te kijken. Ontzettend bedankt voor jullie steun. Natijd kregen de vrouwen van de familie Bols een patatje aangeboden, omwille van de prestaties die zij hadden neergelegd vandaag. Familie Bols bedankt. Daarnaast was trouwe supporter en fotograaf Martin Gritter ook weer van de partij. Martin heeft weer hele mooie foto’s gemaakt van de wedstrijd. Martin bedankt dat je dit wilde doen. 


Komende twee weken komt de vrouwen 1 van Pesse niet in competitieverband in actie. Wel zijn er twee oefenwedstrijden gepland. Aanstaande zaterdag zullen zij het opnemen tegen VV Steenwijk vrouwen 1 om 13.30 uur in Pesse. De week erna zal het een weerzien worden voor Robin Schonewille met haar oud-ploeggenoten. VV Sweel komt dan op bezoek in Pesse. Ook deze wedstrijd start om 13.30 uur. 2 april start voor Pesse dan weer de competitie en komt ACV op bezoek in Pesse.


Uitslag

Op 12 mrt.
 om 14:30
5
Pesse VR1
-
vs
2
SJO JVZ VR1   |   Deel op facebook      |   Deel op twitter
Volgende wedstrijd
Pesse 1
1 okt.
14:00
vs
Dwingeloo 1
Beilen 1
8 okt.
14:00
vs
Pesse 1
Pesse 1
15 okt.
14:00
vs
Ruinerwold 1
Pesse 1
21 okt.
17:00
vs
De Weide 1
Raptim 1
29 okt.
14:00
vs
Pesse 1
3e klasse C
Team
G
W
G
V
PNT
1.
Pesse 1
Pesse 1
1
1
0
0
3
2.
Ruinen 1
Ruinen 1
1
1
0
0
3
3.
vv Sweel 1
vv Sweel 1
1
1
0
0
3
4.
Beilen 1
Beilen 1
1
1
0
0
3
5.
HODO 1
HODO 1
1
1
0
0
3
6.
Raptim 1
Raptim 1
1
1
0
0
3
7.
Oranje Zwart 1
Oranje Zwart 1
0
0
0
0
0
8.
Wacker 1
Wacker 1
1
0
0
1
0
9.
VV Sleen 1
VV Sleen 1
1
0
0
1
0
10.
SVV'04 1
SVV'04 1
1
0
0
1
0
11.
Dwingeloo 1
Dwingeloo 1
1
0
0
1
0
12.
Schoonebeek 1
Schoonebeek 1
1
0
0
1
0
13.
Ruinerwold 1
Ruinerwold 1
1
0
0
1
0
Speelschema
Zaterdag 30 september
Pesse JO12-1JM
09:00
Elim JO12-1
Pesse JO9-1JM
09:00
Noordscheschut JO9-2JM
De Weide JO10-6JM
09:00
Pesse JO10-2JM
Pesse JO10-1JM
10:00
FC Meppel JO10-2
ST Pesse/Wijster MO17-1
10:30
SJO JVZ MO17-1
bekijk meer
Hoofdsponsor